24 hodin OB štafety
Dubenec

Proč běžet (a pořádat) 24 hodinové štafety?

Štafetové závody jsou kořením sportu. Je to vrchol každé sezóny, každého šampionátu. V klubech se na štafetové úspěchy nejvíc vzpomíná. Staří o nich vypráví mladším, které to pak každý trénink žene dál. Fotky a trofeje z nich jsou na těch nejprestižnějších místech klubovny, příběhy zapsány do kronik.

Orienťák má to kouzlo, že štafetové příběhy jsou obzvlášť silné. Favorité to nikdy nemívají jisté, faktorů, které mohou zcela změnit průběh závodu, je mnoho. Stačí vzpomenout na legendu Thierry Gueorgiou a jeho dva neuvěřitelné příběhy, kdy přišel o zlato z MS ve štafetách v posledních minutách závodu.

-   Žihadlo těsně před cílem na MS v České republice roce 2008
-   Nezištná pomoc v roce Martinu Johanssonovi 2009
-   Štafetového zlata se dočkal o dva roky později doma ve Francii, kde vyhrál klasiku i middle. Pohádka 2011...

A proto se snažíme do české orienťácké termínovky vrátit 24 hodinové štafety, ve kterých o silné zážitky a příběhy není nouze. Možná je to naivní, oldschoolové, trhlé. Ale prostě nám podobný závod u nás chybí a pokaždé, když se vracíme z legendární 24-Stunden-OL, tak se to téma vrátí. Jezdíme tam obrok a pokaždé nás to baví. Ano, i to noční vstávání, ranní soukání do mokrého dresu nebo klopýtání na poslední rundě úseků... Jsou to zážitky. Trvalé, nepřenositelné, prožité.

Zkrátka není to obyčejný závod. Je o houževnatosti, taktice, přírodě, partě lidí.

A takový víkend chceme trvale obsadit v orienťáckém kalendáři.

Těšíme se na vás

FSP - VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha & Fenri - klub sportů v přírodě, z.s.